NOČNÍ LETY na letišti - 31. 3. - 1. 4. 2020

Zkušební provoz na letišti

Vážený pane starosto,

dovolte, abych Vás informovala o tom, že v nejbližších dnech lze v rámci zkušebního provozu světelných technologií očekávat na Letišti České Budějovice i noční lety.  Vzhledem k tomu, že pro Letiště České Budějovice stále platí limity kategorie 1B, jednalo by se o letouny o rozpětí křídel do 24 metrů.

První lety mimo provozní dobu letiště jsou předběžně plánovány na úterý 31.března a posléze na středu 1.dubna. Předpokládáme, že zkušební provoz bude ukončen do 22:00, s výjimkou návratu jednotlivých letounů na letiště.

Dovoluji si upozornit, že způsobilost letiště provozovat i v nočních hodinách může být v této době užitečná i proto, že bude možné případně přijmout i letouny se zdravotnickou pomocí, a to ve dne i v noci.

Děkujeme za pochopení a schovívavost.

Mgr. Martina Vodičková

Vedoucí PR a marketingu