Den s mašinkami - 14. 3. 2020

Království železnic - Praha - 14. 3. 2020

Království železnic – 459 m2 kolejiště, 30 000 postaviček, 80 vlakových souprav, 4 funkční simulátory skutečných dopravních prostředků, střídání dne a noci ve vytvořených expozicích – to je jen malá ukázka toho, co můžete vidět na unikátní výstavě, která jsou vhodná pro všechny generace, především ale pro rodiny s dětmi.

Cesta se uskuteční samozřejmě vlakem, odjezd v 6:57 hodin, při předložení místenky ČD je možné získat až 80% sleva na vstupném (což není zanedbatelné – základní vstupenka je 260 Kč). Z Hlavního nádraží tramvají č. 5, 9 nebo 15 na zastávku Anděl 12-15 min.

Po skončení návštěvy Království železnic se přímo nabízí občerstvit se v tematicky stejné restauraci, a to Výtopně v obchodním centru Palladium. Restaurace je koncipována jako nádraží a po 1200 m kolejí Vám nápoje přiváží 21 mašinek. Bude nutné provést rezervaci předem. Příjezd od Anděla metrem trasa B na zastávku Náměstí republiky 6 min.

Pro ty, kteří by do Výtopny nechtěli, se nejenom v Palladiu, ale v celé Praze nabízí bezpočet restaurací a hlavně obchodů. Obchodní centrum Palladium je 15 min pěšky na Hlavní nádraží, takže na vlak domů „cobydup“.

Odjezd do ČB individuální.

Pokud chcete jet a využít slevu na jízdném a vstupném, je nutné se nahlásit paní Simoně Bábské nebo na OÚ Planá, nejpozději do 7. 3. 2020. Přesnější informace budou oznámeny včas před odjezdem. Jinak můžete samozřejmě jet samostatně i bez nahlášení (bez slev). Na všechny se těším.

Za Plánské ženy, z.s.

Simona Bábská