Podmínky Obce Planá pro přepojení nemovitostí na novou splaškovou kanalizaci

Realizace nutná do 31.12.2022

Vážení majitelé nemovitostí v obci Planá,

počínaje dnešním dnem, najdou ti majitelé nemovitostí, jichž se to v obci týká, dopis a technické podmínky na přepojení Vašich nemovitostí na nově vybudovanou splaškovou kanalizaci obce Planá. Hlavní kontaktní osoby pro souhlasy a kontrolu přepojení je za společnost ČEVAK pan Petr Novotný, tel. 602412134. V případě akutního řešení pak se můžete i obrátit na starostu Tomáše Pintéra, tel.: 777089194.

Obec Planá vybudovala v obci novou oddílnou splaškovou kanalizaci pro veřejnou potřebu s odvedením odpadní vody do kanalizace města České Budějovice (potažmo na ČOV České Budějovice).

V rámci zkušebního provozu je potřebné, aby bylo postupně, ze strany majitelů nemovitostí, provedeno odpojení stávajících septiků tak, aby splaškové odpadní vody z nemovitostí odtékaly domovním kanalizačním systémem mimo tyto septiky do této nové oddílné kanalizace.

Dále je potřebné, aby u těch nemovitostí, u kterých byly vysazeny nové kanalizační přípojky, majitelé nemovitostí zajistili provedení přepojení splaškových odpadních vod z nemovitostí do těchto nových přípojek, rovněž s vyřazením domovních septiků z provozu.

Nové napojení nebo přepojení kanalizačních přípojek by mělo po dohodě s obcí proběhnout nejpozději do 31.12.2022.

Při návrhu i realizaci napojení nemovitosti na kanalizaci je ze strany majitelů nemovitostí nutné respektovat Technické požadavky (které jsou uvedeny v příloze) a dále příslušné zákony a technické normy.

Více už pak v přílohách. Děkujeme za pochopení a součinnost. V případě dotazů jsme Vám k dispozici.

OÚ Planá