Ukažme společně naši přírodu světu.

City Nature Challenge 2022.

Obrázek vlna

Obecní úřad Planá
Planá 59,
370 01 České Budějovice

Zapojte se do výzvy City Nature Challenge 2022. City Nature Challenge je mezinárodní výzva, v níž spolu města po celém světě v přátelském duchu soutěží o co největší počet pozorování přírodní rozmanitosti na svém území. V České republice se opakovaně účastní Praha, Brno, Uherské Hradiště a letos poprvé České Budějovice. Do území, v němž mohou lidé fotit přírodu, Je i naše obec.

City Nature Challenge 2022 v Českých Budějovicích pořádá Biologické centrum AV ČR pod záštitou Rady města České Budějovice.

Zvládne to každý!

Zapojit se je velice snadné. Od 29. dubna do 2. května 2022 vyrazte ven, vyfoťte jakékoli rostliny a zvířata, na které v Budějovicích a v přilehlých obcích narazíte, a zaznamenejte to do aplikace iNaturalist. Zvládne to úplně kdokoliv bez sebemenšího přírodovědného vzdělání. Aplikace totiž sama rozpoznává, o jaký druh zvířete, rostliny, nebo houby se jedná. Příroda je všude kolem nás, zaznamenávejte vše živé! Pomůžete tak přírodovědcům z celého světa. Poznávejte a bavte se!

Veškeré informace naleznete na www.citynaturechallenge.cz a v přiložených letáčcích.

Přiložené dokumenty

Obrázky