Informace z Letiště České Budějovice.

Plánovaný výcvik vrtulníku letecké záchranné služby.

Obrázek vlna
Obrázek vlna
Obrázek vlna
Obrázek vlna

Kontakt

Obecní úřad Planá
Planá 59,
370 01 České Budějovice

Dobrý den z Letiště České Budějovice,

dovolte, abych Vás informovala o plánovaném výcviku vrtulníku letecké záchranné služby, který zasáhne do večerních a nočních hodin.

Výcvik se uskuteční v příštím týdnu v termínu 9.-13.11.2020, předpokládaný čas létání je 17:30 – 22:00.

Od 1.ledna 2021 bude mít letecká záchranná služba, provozovaná společností DSA, opět sídlo na heliportu v areálu Letiště České Budějovice a bude poskytovat urgentní lékařskou pomoc 24 hodin denně. To je důvod potřeby nácviku letů za snížené viditelnosti a v noci. Nikdo z nás si nemůže být jistý, kdy bude rychlou pomoc zdravotníků potřebovat. a to i v době nočního klidu.

Prosím o zprostředkování této informace občanům Vámi spravované obce.
Děkuji za pomoc a pochopení.

Ještě doplňuji krátkou informaci o dění na Letišti České Budějovice v době koronavirové.

Letecký provoz zůstává i v tomto období beze změn. Jako veřejné vnitrostátní letiště/ neveřejné mezinárodní letiště odbavujeme letouny do rozpětí křídel 36 metrů. I nadále odbavujeme letouny na vnitrostátních letech i mezinárodních trasách. Jsme připraveni odbavit i urgentní leteckou pomoc. Od 1.listopadu je Letiště České Budějovice v zimním režimu provozu od 8:00 do 17:00. Lety mimo provozní dobu jsou umožňovány pouze na vyžádání. Tyto hektické časy ale přece jenom vnesly změnu do atmosféry areálu letiště. Azyl zde našlo odběrové místo, kde se provádějí vyšetření na Covid 19, od minulého týdne přestěhované od budovy ředitelství do prostoru tzv. východní stojánky. Týmy jihočeské nemocnice jsou nově posíleny také o armádní zdravotníky. V areálu letiště také sídlí sklad zdravotnických pomůcek Jihočeského kraje, kam právě včera dorazila dodávka respirátorů určených sociálním zařízením. Jsme velmi rádi, že se můžeme podílet na pomoci v kritické době a že se jasně ukazuje, že Letiště České Budějovice má své důležité a opodstatněné místo v rámci krizového řízení Jihočeského kraje.

 

Přeji Vám hodně zdraví.

 

 

S pozdravem

 

Mgr. Martina Vodičková

Vedoucí PR a marketingu

Head marketing manager, Public relations

Další aktuality

 • Obrázek loga

  Očkování psů - 21. 5. 2022 od 9,00 hodin před OÚ.

  Očkování psů v obci Planá.

  11. 5. 2022 v aktualitách

 • Obrázek loga

  Výcvik letecké záchranné služby JčK.

  Výcvik letecké záchranné služby JčK.

  5. 5. 2022 v aktualitách

Nadcházející události

Obrázek vlna
Obrázek vlna